Masaż lomi lomi to niezwykła technika masażu, które wyróżnia się bogatą historią. Już rdzenni Hawajczycy korzystali z jej dobroczynnego działania i licznych korzyści. Zabieg sprzyja odprężeniu, a do tego pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę. Odkryj, na czym dokładnie polega i dlaczego zdobywa coraz większą popularność na całym świecie.
Jaka jest historia masażu lomi lomi?
Szybki tryb życia i nadmiar bodźców, z którym zmagamy się na co dzień, sprawia, że coraz trudniej jest nam się zrelaksować. Szukamy sposobów, dzięki którym, choć na chwilę będziemy mogli pozbyć się napięcia i wyciszyć umysł. Warto wtedy zdecydować się na masaż lomi lomi, który umożliwi nam pełne odprężenie. Wyróżnia się połączeniem niezwykłej techniki oraz specjalnej filozofii, która wywodzi się z Hawajów. Swoje źródła ma w starożytnych rytuałach, jakie przeprowadzali rdzenni Hawajczycy. Praktykowali masaż świątynny, który przypominał taniec. W przeszłości był on zarezerwowany wyłącznie dla wodzów plemion, co podkreśla jego wyjątkowy charakter.
Masaż lomi lomi to coś więcej niż zabieg relaksacyjny – według Hawajczyków to metoda, która leczy nie tylko ciało, ale i ducha. Wykorzystuje hawajską filozofię Huna, która mówi o harmonii i przepływie mocy w ciele. Z tego powodu masaż pomaga przywrócić wewnętrzną równowagę, a do tego generuje pozytywną energię, która pomaga w poprawie samopoczucia i wyeliminowaniu napięć oraz emocjonalnych blokad. Dzięki temu masaż ma być jednocześnie duchowym przeżyciem, które oczyszcza naszego ducha.
Na czym polega hawajski masaż lomi lomi?
Po zapoznaniu się z filozofią masażu lomi lomi możemy przypuszczać, że zapewnia on niezwykłe wrażenia. Wynika to z zastosowania różnych technik, w tym masażu shiatsu czy głębokiego dotyku. Podstawą lomi lomi są długie, płynne ruchy, które wykonywane są przedramionami, dłońmi i łokciami. Mają być dynamiczne, tak aby przypominały fale oceanu, a także naśladowały przepływ energii w ciele. Praca przedramionami i dłońmi pozwala ponadto na lepsze dotarcie do tkanek mięśniowych, co umożliwia głębszą regenerację. Istotną rolę odgrywa prawidłowa kolejność podczas zabiegu – zaczyna się od kończyn dolnych, następnie przechodzi do pleców, barków, ramion, a na końcu masuje się ręce. Dzięki temu możliwe jest stymulowanie krążenia w ciele. Do każdej części ciała przechodzi się bardzo płynnie, co zapewnia wysoką efektywność masażu.
Jak przebiega zabieg?
Sesja masażu lomi lomi może trwać do nawet dwóch godzin. Wykorzystuje się tu specjalny stół do masażu, co gwarantuje wysoki komfort zarówno dla masażysty, jak i klienta. W pierwszej części zabiegu kładziemy się na brzuchu. Wtedy następuje masaż całego ciała, z pominięciem części intymnych. Możemy skorzystać dodatkowo z zabiegów na twarz, które często bywają elementem całego procesu. Istotnym punktem jest wymasowanie klatki piersiowej, ponieważ to wtedy zostaje wyeliminowane napięcie z ramion i barków. Może się zdarzyć, że masaż będzie wykonywany przez więcej niż jednego masażystę, co pozwala na równoczesne masowanie różnych części ciała.
Masaż bazuje na wyjątkowym wyczuciu i subtelności, które mają na celu wprowadzenie nas w stan odprężenia. Jest to bezbolesny zabieg, dzięki czemu możemy cieszyć się całym jego przebiegiem. Pozytywne efekty zauważalne są już po pierwszej sesji, jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu długotrwałych wyników, wybierzmy się na 5-10 masaży. Masażysta wykorzystuje ponadto naturalne olejki, w tym olejek kokosowy czy migdałowy, aby dodatkowo wzbogacić całe doświadczenie.
Jakie korzyści zapewnia masaż lomi lomi?
Masaż lomi lomi to nie tylko przyjemność, ale i pozytywne oddziaływanie na cały nasz organizm. Dzięki niemu możemy pozbyć się napięcia w ciele, co umożliwia pełną regenerację mięśni. Delikatne ruchy uwalniają nagromadzone emocje i zmniejszają poziom stresu. Poprawie ulega krążenie krwi oraz limfy, co ma kluczowe znaczenie dla dotlenienia organizmu oraz eliminacji toksyn. Oprócz tego następuje poprawa elastyczności ciała, która jest możliwa się zminimalizowaniu dyskomfortu oraz dolegliwości bólowych. Poprawa przepływu energii i zredukowanie stresu wpływa korzystnie na nasz układ odpornościowy. Poprzez masaż dochodzi również do zwiększenia świadomości ciała oraz przywrócenia równowagi emocjonalnej, na co oddziałuje filozofia całego procesu.
Kto powinien skorzystać z masażu lomi lomi?
Masaż lomi lomi to idealne rozwiązanie dla tych, którzy zmagają się z silnym poziomem stresu i napięcia. Docenią go osoby przemęczone, przepracowane, które na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się. Może być stosowany również przez tych, którzy cierpią na bóle mięśniowe, sztywność stawów oraz ograniczoną ruchomość. Skorzystanie z właściwości masażu lomi lomi powinni rozważyć również ci, którzy pragną poprawić jakość swojego snu. W celu uzyskania pełnego odprężenia warto ponadto zainwestować w dobrze dopasowany materac, który zapewni optymalne podparcie dla naszego ciała. Jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać 100%, że dokonamy odpowiedniego wyboru, udajmy się do sklepu stacjonarnego Legnica, gdzie możemy samodzielnie przetestować interesujące nas modele.
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
Mimo, że masaż lomi lomi posiada wiele zalet, nie jest zalecany we wszystkich przypadkach. Nie powinny korzystać z niego kobiety w ciąży, pacjenci onkologiczni, osoby zmagające się z chorobami serca, stanami zapalnymi, chorobami zakaźnymi oraz zaawansowaną osteoporozą.
Lomi lomi to coś więcej niż zwykła technika masażu. Obejmuje ponadto wyjątkową filozofię, która wywodzi się od rdzennych Hawajczyków. Każdy ruch podczas zabiegu jest wykonywany świadomie, ponieważ ma przypominać wzburzone fale Pacyfiku. Dzięki temu możemy zaznać niezwykłych doznań i całkowitego odprężenia.
Przeczytaj także: Rodzaje snu, fazy cykli i znaczenie dla zdrowia