Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że aż ⅓ życia spędzamy w łóżku, śpiąc. Warto zatem czas ten spędzić w komfortowych warunkach, które zapewnić mogą tylko wysokiej jakości materace. Jednak, aby mogły w prawidłowy sposób pełnić swoją funkcję, to należy dopasować je do osobistych potrzeb, tym twardości. W jaki sposób?

Czym jest twardość materaca? 

Twardość materaca to nic innego, jak subiektywne dla każdego z nas odczucie. Jest ono dobierane przede wszystkim na podstawie wagi użytkownika oraz jego osobistych preferencji. Wyróżnić można cztery rodzaje twardości oznakowane jako:

 • H1, czyli materace miękkie, dla osób ważących mniej niż 60 kg,
 • H2, czyli materace średnio twarde, dla osób ważących między 60-80 kg,
 • H3, czyli materace twarde, dla osób ważących 80-100 kg,
 • H4, czyli materace bardzo twarde, dla osób ważących powyżej 100 kg.

Prawidłowe dopasowanie twardości materaca do nas jest niezwykle ważne, gdyż zbyt miękki lub twardy model nie będzie w prawidłowy sposób wspierał sylwetki oraz kręgosłupa w czasie snu. Jednak, na współczesnym rynku dostępne są takie produkty, jak materace Fit.4.Sleep. Czym się wyróżniają?

Jaka twardością wyróżniają się materace Fit.4.Sleep? 

Jaką twardość oferują materace Fit.4.Sleep i dla kogo będzie ona najlepsza?Materace Fit.4.Sleep to wysokiej jakości produkty, które gwarantują spokojny i zdrowy wypoczynek. Jest to możliwe przede wszystkim z uwagi na wykorzystanie dwóch twardości w jednym modelu, a wszystko to poprzez zastosowanie materiałów o różnych stopniach twardości. W efekcie tego każda ze stron charakteryzuje się innym komfortem, dzięki czemu możemy w każdej chwili dopasować je do swoich aktualnych potrzeb i preferencji. Niezależnie od tego, czy wybierzemy wąski materace 80×200 cm, czy też szeroki – 180×200, każdy z nich odznacza się twardością oznaczoną jako H2/H3 lub H3/H4. Poza tym wyróżniają się:

 • właściwościami antyalergicznymi,
 • siedmioma strefami komfortu,
 • optymalną wentylacją,
 • pokrowcem z możliwością ściągnięcia i wyprania.

Kto powinien zainwestować w materace Fit.4.Sleep?

Materace Fit.4.Sleep świetnie sprawdzą się w niemalże każdej sypialni, a wszystko to z uwagi na innowacyjne właściwości oraz możliwość idealnego dopasowania twardości do swoich potrzeb. Z uwagi na to, wyśpią się na nich:

 • pary i single, gdyż w ofercie dostępne są materace 90×200, 120×200, 160×200 itp.,
 • alergicy z uwagi na wysoką higieniczność i antyalergiczność produktu,
 • osoby młodsze, dorosłe i starsze.

Wybór odpowiedniego podłoża do spania gwarantuje nam zdrowy i spokojny wypoczynek. Warto zatem dopasować je do osobistych potrzeb oraz preferencji użytkownika, uwzględniając tutaj przede wszystkim twardość.

Sprawdź ofertę na stronie sklepu SleepingHouse!