Wybór materaca to trudne zadanie, zwłaszcza dla osób, które nie do końca orientują się, jakie tak właściwie są różnice pomiędzy rodzajami. Gąszcz informacji potrafi przytłoczyć, zamiast pomóc, dlatego postanowiliśmy nieco rozjaśnić ten temat, by każdy miał możliwość kupna idealnego podłoża dla siebie. Wiesz, czym różnią się materace piankowe od lateksowych? Jeśli nie, nic straconego! Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu.

Materac piankowy

Choć samych kategorii materaców jest mnóstwo, to istnieją jeszcze podkategorie i podział na bardziej szczegółowe rodzaje. Materace piankowe mogą być stworzone z pianki poliuretanowej, która zazwyczaj bardzo szybko traci elastyczność i nie sprawdzi się na dłuższą metę, a jedynie na krótszy czas. Zdecydowanie lepszym wyborem jest zatem materac stworzony z innowacyjnej pianki wysokoelastycznej, która cechuje się dużą plastycznością i gęstością, co powoduje, że staje się idealnym podłożem dla każdego użytkownika. Kręgosłup w trakcie relaksu lub spoczynku w ciągu nocy przyjmuje właściwą pozycję, dzięki czemu można pożegnać się z dolegliwościami związanymi z bólem pleców. Materac stworzony z pianki wysokoelastycznej zadba o prawidłową postawę i pozwoli na najwyższy stopień komfortu podczas snu, co bezpośrednio przełoży się na samopoczucie w ciągu całego dnia.

Materac piankowy a lateksowy - który lepszy?Materac lateksowy

Innym przykładem podłoża, które sprawdzi się w niejednej sypialni, jest materac lateksowy. To produkt, który cechuje się przede wszystkim niezwykłą sprężystością, a także odpornością na mechaniczne odkształcenia. Posiada także właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, zatem z pewnością sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się z różnymi alergiami. Lateks w materacu do spania tego typu został wyposażony w dużą ilość malutkich otworów, co skutecznie usprawnia wentylację podłoża, a jednocześnie wpływa na poprawę krążenia krwi użytkownika. Warto jednak sprawdzać skład podłoża, by upewnić się, że zakupiony produkt ma odpowiednią ilość mleczka kauczukowego, dzięki czemu będzie mógł służyć nam przez wiele lat.

Materace piankowe a lateksowe – który wybrać?

Porównując te dwa rodzaje materacy do łóżka, można z pewnością na pierwszy rzut oka zauważyć podobieństwa i różnice. Obie kategorie są przeznaczone dla osób, którym zależy na zapewnieniu swojemu kręgosłupowi odpowiedniej pozycji w trakcie spania. To główna zaleta materacy wysokiej jakości – pozwalają na eliminację powstawania bólów kręgosłupa i ewentualnych wad postawy, a także nie pogłębiają już istniejących. Co więcej, zarówno materace piankowe, jak i lateksowe minimalizują uciski i są bardzo wygodną opcją do wykorzystania w swojej sypialni.

Jak widać, oba rodzaje mają swoje wady i zalety, są też do siebie dość zbliżone. Finalny wybór odpowiedniego materaca powinien być dostosowany do użytkownika i jego indywidualnych potrzeb.