Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest efektywny sen dobrej jakości. To właśnie nocny wypoczynek w dużej mierze wpływa na to, jak potoczy się cały następny dzień. Z tego właśnie powodu warto zwrócić uwagę na warunki panujące w sypialni i wybrać materac dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb.

Czym wyróżniają się materace termoelastyczne?

Nie da się ukryć, że materace termoelastyczne zyskują coraz większą rzeszę fanów. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego! Jest to materiał niepowtarzalny – jak nic innego potrafi przystosować się do ciała i podeprzeć je dokładnie tam, gdzie jest to konieczne. Reaguje na temperaturę ciała użytkownika oraz na naciski, dzięki czemu otula sylwetkę, a jednocześnie zapewnia bezkonkurencyjne wsparcie kręgosłupa. Materace z pianką termoelastyczną są szczególnie polecane osobom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych w okolicach stawów oraz pleców. Świetnie sprawdzą się także w sypialni u osób dotkniętych chorobami krążenia, ponieważ ciało na takim materacu jest odciążone i absolutnie nie jest narażone na niepotrzebne napięcia mięśniowe. Warto wiedzieć, że pianka termoelastyczna może służyć nie tylko osobom chorym – skorzystają na niej dosłownie wszyscy! Na takim materacu wyśpią się osoby zarówno młodsze, starsze, często zmieniające pozycję ciała w trakcie snu oraz pary.

Dla każdego coś dobrego – wybierz model idealny dla siebie

Rosnąca popularność tego materiału oraz zainteresowanie materacami tego typu sprawiło, że na rynku pojawia się coraz więcej propozycji tego typu. Aby nieco ułatwić wybór, przygotowaliśmy dwie propozycje od znanego producenta, które wspaniale spełnią swoją funkcję.

  • Materace termoelastyczne - nowoczesne rozwiązanie do każdej sypialniHilding Salsa to wyrób, którego bazą jest innowacyjna pianka poliuretanowa FlexiFoam. Jest wysoce elastyczna i plastyczna, a jej struktura i gęstość podbijają efekt, jaki daje pianka termoelastyczna – takie połączenie idealnie przystosowuje się do kształtu ciała użytkownika i daje wysoki komfort użytkowania. Twardość produktu jest określana jako H3, czyli taka, która w teorii jest zalecana osobom powyżej 80 kg. Jednak jeśli chodzi o tę kwestię, najważniejsze są tutaj indywidualne preferencje i odczucia. Model Salsa został podzielony na siedem zróżnicowanych stref twardości, które pozwalają na jeszcze lepsze dopasowanie się do budowy anatomicznej ciała oraz doskonale podpierają kręgosłup.
  • Hilding Makarena poza pianką termoelastyczną może się poszczycić również pianką FlexiFoam oraz warstwą lateksu. Takie zestawienie sprawia, że użytkownik może poczuć się jak na mięciutkiej chmurce – nocny wypoczynek jeszcze nigdy nie był tak błogi i efektywny! Podobnie jak poprzednik, został wyróżniony licznymi certyfikatami. Szwajcarscy specjaliści z Instytutu AEH oraz laboratorium Sleep-Lab docenili te produkty i wyróżnili je ich certyfikatem jakości – to niezbity dowód na to, że spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące ergonomii, klimatu, jakości oraz trwałości. Oba posiadają również status wyrobu medycznego, a także certyfikat Oeko-Tex Standard 100, który jest wiodącym światowym znakiem bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych.

Dlaczego Hilding?

Wybranie sprawdzonych producentów oferujących wyroby najwyższej jakości może okazać się najlepszą możliwą opcją, szczególnie teraz, gdy rynek materaców stale się powiększa. Właśnie taką marką jest Hilding – jej historia sięga 1939 roku i rozpoczęła się w Szwecji. W niewielkim miasteczku powstawały pierwsze produkty, które po dziś dzień podbijają serca miłośników komfortowego snu z całego świata. Oczywiście zostały ulepszone i stale się zmieniają po to, by nadążyć za zmieniającymi się potrzebami konsumentów.

Czas pożegnać się z niewygodnymi materacami sprężynowymi sprzed lat – wybierz innowacyjne rozwiązania na miarę XXI wieku. Jedna noc na piance termoelastycznej sprawi, że już nigdy nie zechcesz spać gdzieś indziej.