Sypialnia wielu osobom kojarzy się z cichym miejscem do odpoczynku, wolnym od problemów dnia codziennego. I słusznie – miejsce to pełni bowiem bardzo ważną funkcję, która wpływa na nasze życie – zapewnia efektywny sen umożliwiający regenerację organizmu. Jak zatem zadbać o jakość snu? Jaką w tym rolę odgrywa odpowiednio dobrany materac i gdzie warto go kupić?

Zasady higieny snu

Trudności z zasypianiem, wstaniem lub budzeniem się w nocy mogą spotkać każdego z nas. Sprawę można rozwiązać dwojako – albo stosując środki nasenne, albo wdrażając w życie prawidłową higienę snu! To wcale nie jest trudne, wystarczy tylko:

  • Sklepy Pan Materac z szeroką ofertą materacy Hildingnie kłaść się do łóżka wcześniej – oznacza to, że powinniśmy położyć się tylko wtedy, kiedy czujemy się senni, a nie oglądać telewizję czy czytać książkę w łóżku,
  • odpuścić sobie drzemki – dzięki nim możemy odespać noc, jednak również sprawiają, że nie możemy wieczorem zasnąć,
  • wstawać o tej samej godzinie – nawet w dni wolne, ponieważ tego potrzebuje nasz zegar biologiczny,
  • unikać ciężkostrawnych kolacji – obciążają nadmiernie żołądek sprawiając, że organizm nastawiony jest na trawienie, a nie sen,
  • zadbać o otoczenie – odpowiednie oświetlenie oraz temperaturę.

Przestrzeganie podstawowych zasad wspomaga zasypianie oraz efektywne wysypianie się, jednak mając na uwadze zdrowy sen, warto pamiętać o czymś jeszcze – o odpowiednio dopasowanym do naszych potrzeb materacu. Prawidłowy sen mogą zapewnić między innymi materace Hilding.

Materace Hilding w ofercie sklepu Pan Materac

Materace Hilding to jedne z najlepszych materacy na współczesnym rynku. Nic więc dziwnego, że spotkać je można w asortymenciu wielu sklepów z materacami – również tych z sieci Pan Materac. Rozwój tej firmy można przedstawić za pomocą kilku ważnych wydarzeń, rozpoczynając od grudnia 2009 – to właśnie wtedy powstała marka Pan Materac, której celem jest ułatwienie zakupu materaca, a tym samym i poprawa jakość ich snu. Zaczęło się od strony internetowej, która aktualnie funkcjonuje jako panmaterac.pl, a w roku 2011 otworzono pierwszy salon stacjonarny. Obecnie Pan Materac posiada 19 sklepów stacjonarnych, które zlokalizowane są między innymi w Poznaniu, Wrocławiu czy Szczecinie. W zależności od naszych potrzeb oraz lokalizacji możemy zakupić dowolne materace Hilding w sklepie internetowym lub sklepie stacjonarnym. Niezależnie od wieku, stanu zdrowia czy preferencji odnośnie twardości znaleźć można modele takie jak Hilding Dobranocka, Hilding Salsa czy Hilding Foxtrot.

Warto pamiętać, że materace Hilding wspomogą nasz odpowiedni sen tylko wtedy, gdy prawidłowo dobierzemy je na podstawie wagi, wzrostu oraz twardości, a ponadto będziemy przestrzegać zasad higieny snu. Zakupić je można za pośrednictwem sprawdzonego dystrybutora Pan Materac w sklepach stacjonarnych lub sklepach internetowych – wybór należy do nas!