Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania. Niestety, wiele osób bagatelizuje tę kwestię. Dlaczego ważne jest, aby odpowiednio się regenerować i co zrobić, żeby wypoczywać spokojnie?

Zdrowy sen: po co?

Dlaczego tak konieczne jest, aby się wysypiać? Pamiętajmy, że w czasie nocnego wypoczynku regeneruje się cały nasz organizm. Skutki niedosypiania odczujemy już po pierwszej nocy. Oznacza to, że będziemy czuć się zwyczajnie znacznie gorzej: będziemy bardziej narażeni na działanie stresu, występowanie stanów depresyjnych czy też dużych wahań nastroju. Dodajmy również, że pojawić mogą się:

  • zaburzenia koncentracji,
  • trudności z logicznym myśleniem,
  • kłopoty ze skupieniem uwagi,
  • opóźniony refleks,
  • problem z wysławianiem się,
  • ogólne osłabienie,
  • bóle głowy.

Warto dodać, że nie są to wszystkie przypadłości, które wynikają z niedoboru snu. Koniecznie też podkreślamy, że mogą pojawić się one w różnym czasie oraz też natężeniu.

Co w łóżku?

Spokojny i zdrowy sen każdej nocy jak go sobie zapewnić?Co obowiązkowo musi pojawić się w naszym łóżku. Oczywiście ważne jest, aby postawić na porządną poduszkę oraz kołdrę. Pierwsza wspomniana powinna odpowiednio podpierać głowę, szyję oraz barki: zwłaszcza strzałem w dziesiątkę okazać może się model ergonomiczny, na przykład wypełniony pianką termoelastyczną, która przyjemnie otula i gwarantuje odpowiednie podparcie. Drugą, bardzo ważną kwestią jest, aby kołdra przyjemnie otulała i gwarantowała wysoki komfort termiczny: naszym zdaniem rzeczywiście dobrze nada się tutaj kołdra z pierza.  Do tego komfortowy materac, w odpowiednim rozmiarze (na przykład materac do łóżka 120×200). A jaka pościel do tego? Warto jest postawić na to z porządnego materiału. Warto też rozważyć by była to pościel łatwa do prania.

Zadbaj o swoją sypialnię

Koniecznie też na uwadze należy mieć to, jakie warunki panują w naszej sypialni. Ograniczmy chociażby całą elektronikę, która może wydzielać niebieskie światło pobudzające nasz mózg do działania. Zamiast tego postawmy na rośliny, zwłaszcza te zielone, które oczyszczają powietrze w danym pomieszczeniu i produkują tlen. Nie zapominajmy również o tym, aby w miarę możliwości zmniejszyć ilość przedmiotów, na których można osadzać się kurzem!

Zadbaj o swój komfortowy sen! Pamiętaj, że w ten sposób wspomagasz swoje zdrowie, dlatego nie ma się nad czym zastanawiać.

Kołdry dostępne są w sklepie Senna Materace.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/