W dzisiejszych czasach niemalże każda dorosła osoba ma założone konto w banku. Szacuje się jednak, że około 10% dorosłych Polaków nadal nie posiada własnego rachunku bankowego. Zważywszy na to, jak podstawowa i wygodna jest to usługa, to dosyć spora część społeczeństwa. Oczywiście bez konta da się żyć, ale jego posiadanie gwarantuje naprawdę sporo korzyści. W tym artykule znajdziesz 10 zalet posiadania konta bankowego!

Konto w banku to wygoda

Jeśli nie konto bankowe, to co? Jedynym innym rozwiązaniem jest gotówka, którą w zasadzie reguluje się nadal większość transakcji. Zawsze więc warto mieć przy sobie jakiekolwiek pieniądze w postaci fizycznej, jednakże rachunek w banku jest znacznie wygodniejszą opcją. Dlaczego? Ponieważ z jego pomocą możesz rozliczać się zarówno gotówkowo, jak i w formie przelewów. Konto w banku pozwala również na łatwiejsze zarządzanie swoimi pieniędzmi

Bezpieczeństwo

Jeśli zgubisz portfel, istnieje duże prawdopodobieństwo, że stracone pieniądze już do Ciebie nie wrócą, tym bardziej jeśli stałeś się ofiarą kradzieży. Konto bankowe ma natomiast wiele zabezpieczeń, dzięki którym nie musisz martwić się nawet o większe sumy pieniędzy. Nawet jeżeli Twoja karta kredytowa zginie, złodziej nie będzie mógł z niej nic wypłacić bez znajomości kodu PIN. Poza tym zawsze ze względu na możliwość zalogowania się do swojego konta bankowego możesz zablokować swoją kartę kredytową. Dobrym rozwiązaniem są również limity transakcyjne, które zezwalają na dokonywanie płatności do wyłącznie określonych kwot.

Karta płatnicza

Jedną z najbardziej oczywistych zalet posiadania konta bankowego jest karta płatnicza, która w praktyce może zastępować gotówkę. Ponadto płacenie za jej pomocą jest bezpieczniejsze i wygodniejsze. Przybliżając kartę do terminala płatniczego, z konta pobierana jest dokładna kwota zakupów. W przypadku płatności gotówkowej musimy mieć niestety przy sobie odpowiednią ilość środków.

Możliwość realizacji przelewów

10 zalet posiadania konta bankowegoNajbardziej przydatną usługą konta bankowego jest niewątpliwie możliwość realizacji przelewów. Dzięki nim możemy zdecydować się na zakupy internetowe czy szybsze opłacanie rachunków. Poza tym przelew jesteśmy w stanie zlecić o każdej porze i w każdym miejscu. Możemy to zrobić nawet z łóżka! Nie zapominajmy jednak o tym, aby wyposażyć je w wygodny materac dostosowany do naszych potrzeb. Na tej stronie: http://www.sleepinghouse.pl/ z pewnością znajdziesz dla siebie idealny produkt. Natomiast pod tym linkiem https://sleepinghouse.pl/133-materace-80×200 znajdują się modele w rozmiarze 80×200. Jeśli jednak nie wiesz, jak dobrać odpowiedni materac przez internet, informacje zawarte w tym artykule niewątpliwie Ci pomogą: https://sleepinghouse.pl/content/8-zakup-materaca-przez-internet.

Dostęp do oferty kredytowej

Konto w banku otwiera dostęp do wielu innych usług, np. do kredytów w różnych formach. Może być to między innymi pożyczka gotówkowa, kredyt hipoteczny czy linia kredytowa, która polega na tym, że środki z kredytu bank dopisuje do Twojego salda na koncie osobistym.

Dostęp do lokat i inwestycji

Jeśli posiadasz pieniądze, których nie przeznaczasz na bieżące wydatki i chciałbyś je wykorzystać w rozsądny sposób, możesz je ulokować w bankowym depozycie. Choć są one oprocentowane w niewielkim stopniu, to przynajmniej przechowujesz pieniądze w bezpiecznym miejscu.

Możliwość realizacji transakcji za granicą

Konto bankowe to niesłychana wygoda przede wszystkim za granicą. Płacąc kartą wielowalutową podczas zagranicznych wakacji, nie musisz szukać kantoru czy martwić się przeliczaniem walut – wszystko odbywa się automatycznie bez narażania Twojego konta na dodatkowe opłaty.

Konto bankowe dla najmłodszych

Wiele banków oferuje zazwyczaj kilka wariantów kont osobistych. W pierwszej kolejności są to oczywiście konta standardowe, ale nierzadko są to także warianty rachunków dla dzieci, nastolatków oraz studentów. Tego typu konta posiadają w swojej ofercie podobne możliwości, a przy tym zwykle mają atrakcyjniejszy cennik. Dlatego też założenie rachunku dla swoich dzieci jest niezwykle opłacalne. To bezpieczny sposób na przechowanie otrzymanych przez nie pieniędzy.

Bank jako potwierdzenie tożsamości

Z racji tego, że w dzisiejszych czasach większość działań i operacji odbywa się za pośrednictwem internetu, pewnie niejednokrotnie zostałeś poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Konto bankowe jest w tym przypadku świetnym rozwiązaniem! Spełnia on funkcję uwierzytelnienia między innymi w przypadku profilu zaufanego.

Usługi dodatkowe

Posiadanie konta bankowego nie kończy się jedynie na możliwości zapłaty kartą lub przelewem. Rachunek osobisty wiąże się także z dodatkowymi usługami, takimi jak zakup ubezpieczenia, biletów komunikacji miejskiej czy biletów parkingowych.

Standardowe konta bankowe nie wiążą się z żadnymi opłatami, a posiadają naprawdę wiele korzyści! Dlatego też zdecydowanie warto założyć swój własny rachunek osobisty. Jedyny haczyk stanowi zazwyczaj tutaj wymóg aktywności, czyli regularna płatność kartą oraz systematyczne zasilanie rachunku określoną kwotą.