Czy codziennie budzisz się ze zmęczeniem i brakiem energii? Twój materac może być jednym z czynników wpływających na jakość snu i ogólne samopoczucie. Wymiana starego, zużytego modelu na nowy może być kluczowym krokiem w poprawie jakości odpoczynku i regeneracji organizmu. Dlaczego warto zainwestować w materac zapewniający właściwe wsparcie i komfort? Oto kilka powodów, dla których warto podjąć decyzję o wymianie materaca na nowy.

Starzejący się materac – kiedy potrzebna jest wymiana?

Średnia żywotność materaca wynosi średnio od 7 do 10 lat. Wszystko zależy od typu wypełnienia i jakości danego modelu. W tej kwestii podłoża do spania od marki SleepMed są wyjątkowe! Producent oferuje swoim klientom aż 15-letnią gwarancję!

Pamiętaj o tym, że wszystkie podane wartości dotyczące wytrzymałości i czasu przydatności artykułów sypialnianych do użytku to jedynie sugestie. Poznaj kluczowe sygnały sugerujące, że musisz wymienić swój stary materac na nowy.

 1. Brak energii i przewlekłe zmęczenie. Wymień swój materac na nowyBól i sztywność po przebudzeniu – jeśli budzisz się regularnie z bólem pleców, szyi czy stawów, to może być sygnał świadczący o tym, że materac nie zapewnia już odpowiedniego wsparcia.
 2. Częste budzenie się – niewygodny materac często wywołuje dyskomfort i prowokuje nieustanne zmienianie pozycji nocą. Przerywany sen nie jest w stanie zagwarantować efektywnej regeneracji.
 3. Odkształcenia – ubytki, nierówności czy zagłębienia pozostające w miejscu, gdzie zazwyczaj śpisz, to wyraźne sygnały, że materac stracił swoją sprężystość i elastyczność.
 4. Skrzypienie i hałas – jeśli Twój materac wydaje niepokojące dźwięki, przy każdym ruchu oznacza to, że musisz wybrać się na zakupy.
 5. Reakcje alergiczne – materac może stać się siedliskiem roztoczy, bakterii i pleśni, co pogarsza stan układu oddechowego. Wymień podłoże na nowe szczególnie jeśli zauważasz nasilenie objawów alergii lub astmy.
 6. Problemy z krążeniem – niewłaściwe podłoże sprzyja pojawieniu się nadmiernego nacisku w pewnych punktach na ciele. Sprawia to, że może pojawić się uczucie odrętwienia i sztywnienia kończyn.

Dlaczego potrzebujesz dobrego podłoża do spania?

Utrzymanie materaca w dobrym stanie jest kluczowe dla jakości snu i Twojego zdrowia. Starzejący się model, który stracił swoje właściwości, może prowadzić do bólów pleców, sztywności oraz pogorszenia jakości snu i ogólnego samopoczucia. Regularna ocena stanu materaca i zwracanie uwagi na sygnały zużycia mogą pomóc w odpowiednim momencie podjąć decyzję o wymianie.

Dobry materac wspiera naturalne krzywizny kręgosłupa, pomagając utrzymać prawidłową postawę podczas snu. To zmniejsza ryzyko bólu pleców i problemów z kręgosłupem. Równomierne wsparcie dla całego ciało zapobiega pojawieniu się szkodliwego nacisku punktowego na kręgi i stawy. Szczególnie efektywnie realizują te funkcje podłoża do spania od marki SleepMed, które posiadają warstwę z pianki termoelastycznej – np. SleepMed Premium Plus.

Materac, który zapewnia odpowiednie wsparcie, pomaga w regeneracji mięśni po intensywnym dniu lub wysiłku fizycznym, co jest szczególnie ważne dla osób uprawiających sport. W przypadku kontuzji lub urazu dobre podłoże do spania może ułatwić regenerację, minimalizując ból i napięcie. Warto docenić wszystkie materace SleepMed ze względu na to, że posiadają status produktów medycznych.

Nowoczesne materace często są produkowane z zastosowaniem technologii poprawiających cyrkulację powietrza i regulujących temperaturę, co pomaga utrzymać komfortowy mikroklimat podczas snu. W przypadku marki SleepMed takim systemem jest Airforce – technologia specjalnego nacinania pianki. Szczeliny w wypełnieniu utrzymują powierzchnię suchą i utrudniają gromadzenie się wilgoci wewnątrz wkładu.

Wymień materac na nowy model od marki SleepMed

Jeśli zdecydujesz się na dokonanie inwestycji w nowy materac, koniecznie wybierz model wysokiej jakości, który spełni Twoje indywidualne potrzeby. Czym wyróżniają się podłoża do spania od marki SleepMed i co sprawia, że warto w nie inwestować?

 • Ergonomiczny kształt – SleepMed dba o to, aby materac perfekcyjnie dopasowywał się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. To samo dotyczy również oferowanych przez tę markę poduszek.
 • System regulacji twardości – warstwy piankowe można ze sobą mieszać i dowolnie je układać. W zależności od kolekcji, materace SleepMed oferują 4 lub 6 różnych wariantów twardości.
 • Doskonała wentylacja – system Airforce zapewnia nieustanny przepływ powietrza. W ten sposób SleepMed dba o komfort alergików i astmatyków.
 • Zrównoważona produkcja – marka SleepMed stawia na zrównoważoną produkcję, dbając o środowisko naturalne i stosując ekologiczne materiały w procesie tworzenia materacy.
 • Sprężyny kieszeniowe – dzięki sprężynom typu Multi materace z serii Hybrid i Hybrid Plus charakteryzują się elastycznością punktową i perfekcyjnym dopasowaniem do ciała.

Czujesz, że brak energii i przewlekłe zmęczenie uniemożliwiają Ci cieszenie się pełnią życia? Najprawdopodobniej nadszedł czas na to, aby rozważyć wymianę materaca na nowy model. Zainwestuj w podłoże do spania od marki SleepMed. Poczujesz, jak każdego ranka budzisz się z pełnią sił i w pełnej gotowości na nowe wyzwania. Twoje ciało i umysł z pewnością będą Ci wdzięczne za tę inwestycję w zdrowy sen.

wyrób medycznySleepMed Premium Plus, SleepMed Hybrid Premium, SleepMed Hybrid Supreme, SleepMed Hybrid Comfort Plus, SleepMed Hybrid Premium Plus i SleepMed Hybrid Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Przedstawiciel i prowadzący reklamę: ABCOMFORT Sp. z o.o.