Twardość materaca ma bardzo istotne znaczenie. Decyduje o tym, czy możemy się dobrze odprężyć, a także o tym, czy nasz kręgosłup ma zapewnione odpowiednie podparcie. Warto zatem zatroszczyć się o to, aby była prawidłowo dopasowana. Dowiedz się, jak wybrać stopień twardości materaca SleepMed!

Dla kogo miękki materac?

Miękkie materace to dość powszechne produkty. Należy mieć jednak na uwadze, że to model, który sprawdzi się przede wszystkim do osób o drobnej budowie ciała, których waga nie przekracza 60 kilogramów. Będzie zatem odpowiedni na przykład dla nastolatków. Jeśli cięższa osoba będzie korzystać z takiego materaca, może doświadczyć nieprzyjemnego uczucia „łamania w kościach” lub zapadania się. Leżenie na zbyt miękkim materacu zmusza mięśnie do ciągłego napięcia, przez co nie mogą się w pełni rozluźnić. Po nocy spędzonej na takim podłożu możemy czuć się niewypoczęci i obolali. Alternatywą dla miękkiej powierzchni są materace średniomiękkie, które sprawdzą się u tych, których waga waha się od 60 do 80 kilogramów.

Dla kogo twardy materac?

Jak wybrać odpowiedni stopień twardości materaca SleepMed?Twardy materac polecany jest w różnych przypadkach. Będzie odpowiedni dla tych, którzy ważą ponad 80 kilogramów. Uważa się również, że takie podłoże snu jest zalecane osobom z problemami z kręgosłupem, które potrzebują solidnego, trwałego podparcia. Sen na zbyt twardym materacu skutkuje jednak silnym dyskomfortem. Zbyt twarda powierzchnia uniemożliwia znalezienie wygodnej pozycji, a do tego jest przyczyną silnego bólu, który promieniuje szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Spanie na zbyt twardym materacu może doprowadzić do pojawienia się poważnych dolegliwości związanych z plecami lub karkiem.

Jak dobrać stopień twardości?

Dobranie stopnia twardości powinno opierać się na dopasowaniu wagi i potrzeb użytkownika materaca. W przypadku modeli SleepMed nie musimy decydować się na jedną, stałą twardość. Opcja regulacji twardości umożliwia znalezienie optymalnego podparcia spośród 4 lub 6 różnych twardości. Gwarantuje to specjalne rozwiązania wykorzystane w tworzeniu materacy – w przypadku modeli z kolekcji Standard i Hybrid jest to ruchoma warstwa termoelastycznej pianki VitaRest®. Trzeba rozpiąć pokrowiec i przełożyć piankę na drugą stronę, aby cieszyć się całkiem nową twardością. Produkty z serii Plus i Hybrid Plus zawierają odpinany top wykonany z pianki termoelastycznej. Jest on bardzo prosty w użytkowaniu – wystarczy przepiąć go na przeciwną stronę materaca, aby otrzymać nowe podłoże snu. Zapoznajmy się ze specyfiką każdej z warstw, aby dopasować je do swoich potrzeb – ułożenie pianki beżowa-zielona-biała daje średnią twardość powierzchni. Warstwa biała-zielona-beżowa to z kolei najtwardsze możliwe podłoże, które jest zalecane osobom ciężkim.

Jaki materac SleepMed wybrać?

Materac SleepMed Premium wchodzi w skład kolekcji Standard. Oznacza to, że pozwala na regulację twardości za sprawą ruchomej warstwy pianki VitaRest®. Produkt ten oferuje 4 różne twardości, które możemy dopasować zgodnie z naszymi preferencjami. Termoelastyczna warstwa pianki VitaRest® znajduje się również we wkładzie materaca, co oznacza, że zapewnia idealne podparcie. Reaguje bowiem na wytwarzaną przez nas temperaturę i na jej podstawie modeluje się zgodnie z naszymi naturalnymi krzywiznami. To pozwala na stuprocentowe odprężenie się. Kręgosłup ma zapewnione prawidłowe podparcie, reszta ciała jest odciążona, a z mięśni znika napięcie. Pianka ponadto oferuje przyjemne uczucie otulenia i niezwykle miękkie podłoże, niwelując ból i dyskomfort. Sprawdzi się u tych osób, które na co dzień mają problem ze zrelaksowaniem się. W modelu zastosowano ponadto dwie warstwy pianki wysokoelastycznej VPPHR, która oddziałuje na zwiększoną trwałość materaca. Ona również pozwala dobrać preferowany stopień twardości materaca. Warto wspomnieć, że przy jej tworzeniu wykorzystano innowacyjną technologię Airforce. Polega ona na specjalnej metodzie nacinania pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie maksymalnego obiegu powietrza we wkładzie materaca. Pianka cechuje się wówczas otwartokomórkową, porowatą strukturą, która skutecznie zapobiega rozwoju bakterii, roztoczy czy innych drobnoustrojów. Gwarantuje też bardzo dobrą cyrkulację powietrza i przewiewność, dzięki czemu nie prowadzi do gromadzenia się wilgoci, która mogłaby przyczynić się do pojawienia się wilgoci i pleśni.

Model SleepMed Supreme Plus przynależy do serii Plus, która idzie w parze z odpinanym topem. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie aż 6 różnych twardości. Każda z nich ma specjalne zastosowanie. Top został wykonany z pianki termoelastycznej Visco i mierzy 7,5 centymetrów. To sprawia, że cała konstrukcja materaca liczy aż 29 centymetrów. Jest to najwyższy model marki SleepMed. Duża wysokość to znaczny atut, ponieważ sprawia, że podnoszenie się z materaca jest bardzo proste. Trzeba wspomnieć również o tym, że materac jest odwracalny. Oznacza to, że możemy korzystać z obu jego stron. Każda z nich charakteryzuje się innym stopniem twardości. Odwracanie materaca co kilka miesięcy jest zalecane, ponieważ wpływa to korzystnie na żywotność modelu i zapobiega powstawaniu się wgnieceń. To też kolejny sposób na to, aby dopasować twardość powierzchni.

W wypełnieniu materaca znajduje się termoelastyczna pianka Visco, która została specjalnie wyprofilowana w 7 stref komfortu. Dzięki temu każda z kluczowych partii ciała – głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy – mają zapewnione indywidualne dopasowanie. Każda ze stref wyróżnia się trochę innym stopniem twardości. Ze względu na właściwości ortopedyczne materac może ponadto łagodzić ból pleców i karku, redukować dyskomfort, a także zapobiegać pogłębieniu się lub pojawieniu się nowych dysfunkcji kręgosłupa. Materac umożliwi spokojny, zdrowy wypoczynek, podczas którego nasze ciało może się zregenerować w stu procentach.

Zarówno za miękki, jak i zbyt twardy materac nie jest czymś dobrym. Każda z tych opcji może być bowiem źródłem nieprzyjemnych dolegliwości. Aby tego uniknąć, powinniśmy dopasować stopień twardości materaca do naszej wagi i potrzeb. W ten sposób będziemy mieli pewność, że nasze podłoże snu jest do nas odpowiednio dopasowane.

wyrób medyczny

Materace SleepMed Premium, SleepMed Supreme Plus to materace przeznaczone do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.