Dobrej jakości sen jest ogromnie istotny dla funkcjonowania ludzkiego organizmu. Pełna regeneracja ciała i umysłu to klucz do realizacji celów w ciągu dnia. Aby zapewnić sobie należyty wypoczynek, warto dobrze przemyśleć organizację swojej sypialni, wyrobić w sobie pewne nawyki, które ułatwiają zasypianie, ale przede wszystkim właściwie wybrać materac do łóżka. Sprawdź zatem, na czym polega fenomen materacy kieszeniowych, by ustalić, czy powinieneś zdecydować się na jeden z tego rodzaju modeli.
Jak zbudowany jest materac kieszeniowy?
Konstrukcja, jaką posiada materac kieszeniowy, to system sprężyn, z których każda z osobna otoczona jest warstwą materiału. Pojedyncza sprężyna może dzięki temu pracować niezależnie, gwarantując punktową reakcję na nacisk. W zależności od średnicy zwoju sprężyny może ona uginać się bardziej lub mniej pod działaniem siły o tym samym natężeniu. Producenci materacy wykorzystali to zjawisko, tworząc materace 7-strefowe. Zapewniają one maksimum komfortu, a przede wszystkim uważane są za niezwykle zdrowe dla kręgosłupa. Wśród tego rodzaju materacy można znaleźć modele medyczne, zalecane osobom cierpiącym na bóle pleców, karku i inne dolegliwości ze strony układu ruchu.
Poza wkładem sprężynowym materac kieszeniowy wyposażony jest w piankę wysokoelastyczną, lateksową lub obie. Na rynku dostępne są też modele z dodatkową warstwą maty kokosowej, zapewniającej wysoki poziom higieny oraz zwiększającej poziom twardości. Przykładem materaca posiadającego wszystkie powyższe warstwy jest Hilding Lambada, który sprawdza się w przypadku osób aktywnych, par o dużej różnicy wagowej, a także alergików.
W jakich rozmiarach produkowane są materace kieszeniowe?
Z uwagi na dużą uniwersalność tego rodzaju materacy, dostępne są one w bardzo szerokiej rozmiarówce. Nie występują jedynie w kategoriach dziecięcych z uwagi na to, że polecane są raczej młodzieży i dorosłym. W przypadku niemowląt oraz małych dzieci o niskiej wadze ich zalety nie mają zastosowania.
Do standardowych wymiarów materacy pojedynczych należą: 80×200, 90×200, 100×200, 120×200. Dla par natomiast najczęściej spotykamy trzy dostępne rozmiary: 140×200, 160×200 oraz 180×200. Są jednak klienci, którzy za optymalny uważają materac kieszeniowy 200×200. Zapewnia on swobodę obojgu partnerom. Na takiej przestrzeni każdy może znaleźć wygodną pozycję i zmieniać nią bez ingerowania w sen drugiej osoby. Dzięki punktowej elastyczności tego rodzaju produktu materac zapewnia pełen komfort śpiącym na nim parom. Sprężyny nie przejmują od siebie drgań i poruszają się tylko te, które mają bezpośredni kontakt z naciskającym na nie ciałem.
Nie jesteś pewien, na jaki rozmiar materaca kieszeniowego się zdecydować? Koniecznie weź pod uwagę wielkość swojej sypialni oraz Wasze przyzwyczajenia, ulubione pozycje oraz potrzebę posiadania własnej przestrzeni. Jeśli macie lub planujecie dzieci, pamiętajcie też o ich możliwych wizytach. Materace kieszeniowe 200×200 świetnie sprawdzają się jako łóżka rodzinne.
Kto powinien wybrać materac kieszeniowy?
Ten rodzaj materaca polecany jest wszystkim tym, którym zależy na wysokiej jakości wypoczynku. Budzisz się rano niewyspany, z bólem pleców, karku, drętwieniem kończyn i zastanawiasz się jaki materac kieszeniowy pomoże Ci to zmienić? Koniecznie wypróbuj model 7-strefowy, by mieć pewność, że Twój kręgosłup zyska odpowiednie wsparcie, a partie ciała wymagające relaksu będą przyjemnie otulone.
Kieszeniowy materac do spania 200×200 dedykowany jest parom, które cenią sobie wzajemną niezależność i pragną mieć swobodę ruchów, bez wybudzania partnera przy każdym przekręcaniu się z boku na bok.
Pamiętaj, że najważniejszym przy zakupie dobrego materaca, jest wybór odpowiedniego stopnia twardości, a także godnej zaufania marki. Wartymi polecenia są produkty Hilding. Firma ta posiada bogate doświadczenie i zawsze dąży do zaspokajania potrzeb nawet najbardziej wybrednych klientów. W jej ofercie znajdziesz solidne modele z różnych półek cenowych, lecz wszystkie objęte są gwarancją nawet do 15 lat.
Choć zakup materaca wiąże się z trudną decyzją i sporym wydatkiem, warto się do niego przyłożyć, bo noce przespane w komfortowych warunkach to podstawa dobrego samopoczucia.