Materace dziecięce to grupa materacy, która powstała specjalnie z myślą o najmłodszych. Stanowią je specjalnie zbudowane materace, które przeszły szereg testów oraz zostały odpowiednio przebadane pod kątem bezpieczeństwa. Z uwagi na to warto je wybrać w celu zapewnienia dziecku komfortowego oraz efektywnego snu. Materace dziecięce pełnią również dodatkową rolę, jaka jest wspieranie prawidłowego rozwoju kręgosłupa najmłodszych. Dlaczego jeszcze warto w nie zainwestować oraz jakie modele znajdują się w ofercie Hilding Anders? 

Materace dziecięce – charakterystyka

Sen jest niezwykle ważny. Wspomaga wszelkie procesy zachodzące w organizmie oraz umożliwia dobre samopoczucie czy energię na cały dzień. Jednak im człowiek jest młodszy, tym więcej czasu poświęca na tą czynność. Z uwagi na to ważne jest, aby rodzice zapewnili odpowiednio dopasowany do potrzeb swojego dziecka materac. Idealnie w tej roli sprawdzają się materace dziecięce, które wyróżniają się:

  • trwałością,
  • odpornością na odkształcenia,
  • antyalergicznością,
  • prawidłową wentylacją,
  • higienicznymi warunkami snu.

Materace do spania wyróżniają się pod względem zastosowanego wypełnienia, a także i indywidualnych właściwości. Materace dziecięce również różnią się między sobą nie tylko ze względu na wypełnienie, ale także i przeznaczenie.

Materace dziecięce dla noworodków i małych dzieci

Materace dziecięce - dlaczego warto W ofercie Hilding Anders znaleźć można materace dziecięce, które zostały specjalnie stworzone dla noworodków i małych dzieci. Posiadają one wiele indywidualnych cech, które wynikają z zastosowanego wkładu. Z uwagi na to wyróżnić można materac:

  • Hilding Kołysanka – cechuje się zwiększoną twardością. W swoim składzie posiada elastyczną i plastyczną piankę FlexiFoam oraz antyalergiczną matę kokosową.
  • Hilding Dobranocka – cechuje się średnia twardością, a jego wkład został zbudowany na bazie pianki FlexiFoam, która gwarantuje wysoką elastyczność i plastyczność.
  • Hilding Safety Smyk – cechuje się średnia twardością. Został stworzony ze sprężystej i wytrzymałej pianki wysokoelastycznej oraz posiada podwyższone boki z pianki FlexiFoam zapewniające bezpieczny sen dziecka.

Każdy wymieniony materac charakteryzuje się zastosowaniem bezpiecznych materiałów, wodoodpornego pokrowca oraz posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

Materace dziecięce dla nastolatków

Materace dla nastolatków różnią się od materacy przeznaczonych dla dzieci. Przede wszystkim posiadają standardowe wymiany, dzięki czemu można je dopasować do normalnych łóżek. Pokrowce zostały uszyte z odpornej na ścieranie tkaniny, gwarantującej utrzymanie całego materaca w czystości oraz higieniczności. Pokrowiec Young posiada uchwyty oraz zamek, dzięki czemu w prosty sposób można go ściągnąć i wyprać. Materace dziecięce dla nastolatków nadążają za gwałtownym wzrostem dziecka i posiadają dwie strony przystosowane do użytkowania. W kolekcji materacy Hilding znaleźć można:

  • Hilding Funky – posiadający dwie twardości materac, który w swoim składzie posiada różniące się twardością pianki FlexiFoam, odpowiadające za niesamowitą elastyczność i plastyczność,
  • Hilding Breakdance – materac cechujący się dwiema twardościami, dzięki którym można odpowiednio dopasować materac pod aktualne potrzeby nastolatka. Jego wkład składa się z innowacyjnej pianki FlexiFoam, która jest wyjątkowo elastyczna i plastyczna.

Materace dziecięce umożliwiają komfortowy i efektywny sen maluszka, a to wszystko za sprawą swojej budowy oraz właściwości. Są one specjalnie dopasowane do anatomicznej budowy maluszka lub nastolatka, dzięki czemu zapewniają prawidłowe podparcie dla wciąż rozwijającego się kręgosłupa, dlatego warto rozważyć ich zakup.