Urządzając wspólny dom myślimy nie tylko o odpowiedniej kuchni, stylowym salonie, ale także  wygodnej i komfortowej sypialni. Odpowiedni wystrój, relaksujące wnętrze z pewnością przyniesie zarówno kobiecie, jak i mężczyźnie wymarzony odpoczynek. Czy można dobrze wyspać się w jednym łóżku? Na pewno, jednak musimy w poprawny sposób dopasować materac do swoich i partnera potrzeb. Na co zwrócić uwagę?

Materace dla par – czym się kierować?

Wypoczywanie w jednym łóżku zbliża parę, rozbudowując emocjonalną więź, jaka pojawia się między partnerami. Jednak łóżko, a zwłaszcza materac pełni także inne funkcje, jak na przykład prawidłowe podparcie kręgosłupa. Warto mieć to na uwadze wybierając materac dla pary, ponieważ nieodpowiednio dobrany może skutkować niewysypianiem się, bólami kręgosłupa oraz mięśni, a także szybszym jego wyeksploatowaniem. Na co zatem zwracać uwagę, aby wybrany materac był idealny?

  • Materace Hilding dla par z oferty SleepingExpertszerokość, która powinna mieć minimum 140 cm, czyli po 70 cm dla jednej osoby,
  • elastyczność punktowa, dzięki której materac będzie odpowiednio uginał się w miejscu nacisku,
  • wkład, który umożliwia tłumienie ruchów partnera, dzięki czemu nie będziemy budzić się nawzajem,
  • odpowiednia twardość, którą dobiera się na podstawie wagi i wzrostu.

Decydując się na zakup materaca, warto rozważyć swoją wagę, wzrost, ulubioną pozycję spania oraz twardość i na tej podstawie ustalić, czy kupić jeden, wspólny materac, czy może dwa, które będą umieszczone na jednym łóżku. Ustala się to na podstawie różnicy w preferencjach – im większa różnica, tym bardziej zalecany jest zakup dwóch materacy. Zakup materaca jest w dużej mierze kwestią indywidualną, dlatego sami musimy ustalić, która wersja będzie dla nas lepsza.

Materace Hilding dla par

Materace Hilding posiadają cechy idealnego materaca dla par, a dodatkowo wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Do takich materacy należy między innymi Hilding Flamenco, Hilding Pasodoble czy Hilding Boogie. Dostępne są u jednej z rodzimych firm dystrybuujących materace – SleepingExpert, która na rynku istnieje od jesieni 2006 roku. Z każdym rokiem coraz dynamiczniej się rozwija, zyskując zaufanie wielu Polaków odnośnie jakości sprzedawanych materacy, aż w 2010 roku postanowiono otworzyć pierwszy sklep stacjonarny w Gdańsku. Aktualnie sklepy stacjonarne, w których możemy dostać profesjonalna poradę znajdują się między innymi w Poznaniu, Bydgoszczy czy Inowrocławiu. Od lat istnieje także strona internetowa wyspani.eu, na której znaleźć można wszystkie dystrybuowane materace przez SleepingExpert w jednym miejscu! Jest to niezwykle wygodne oraz pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Na tej stronie dostępnych jest także wiele innych modeli materacy dla par, nie tylko z wkładem sprężynowym, ale także i piankowym. Pojawiają się również w ofercie materace hybrydowe, które mogą jeszcze bardziej zwiększyć odczuwalny dla nas komfort.

Wybór materaca dla par może być łatwy lub trudny – wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwie! Zawsze można rozważyć zakup pojedynczych materacy i położyć je na stelażu wspólnego łóżka, ponieważ wtedy będziemy mieć najwyższą gwarancję na dopasowanie materaca do naszych potrzeb.