W dzisiejszych czasach wyróżnia się wiele nowoczesnych rozwiązań stosowanych w produkcji elementów wyposażenia łóżka, w tym w materacu czy poduszce. Do nich zaliczyć tutaj można m.in. wyjątkową piankę termoelastyczną. Jakie są jej właściwości oraz w jaki sposób wpływa na komfort naszego wypoczynku? 

Z czego składa się komfortowe łóżko? 

W każdej sypialni powinno znajdować się odpowiednio skomponowane łóżko, które wyróżnia się idealnym dopasowaniem do użytkownika oraz wyjątkowym komfortem w czasie snu. W ten sposób gwarantuje nie tylko odpoczynek i relaks w ciągu dnia, ale także zdrowy sen w nocy. Jest on niezwykle ważny, gdyż odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie, a także wpływa na wiele pieców zachodzących w naszym organizmie, w tym metabolizm, odporność czy kondycję fizyczną lub psychiczną. A co kryje się pod pojęciem “komfortowe łóżko”? Wyróżnić tutaj można takie elementy, jak:

Poduszka termoelastyczna – właściwości

Pianka termoelastyczna jako wypełnienie poduszki i materaca termoelastycznegoPoduszka termoelastyczna to wyjątkowy produkt, który znajdziemy również pod nazwą poduszka ortopedyczna czy ergonomiczna. W jej wnętrzu znajduje się unikalna pianka termoelastyczna, która reaguje na nacisk oraz ciepło ciała. Dzięki temu prawidłowo dopasowuje się do indywidualnych kształtów głowy, barków oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. W ten sposób przyczynia się do regeneracji górnych partii ciała, a także zapobiega pojawieniu się porannego bólu głowy lub sztywności karku. Oprócz tego poduszka termoelastyczna charakteryzuje się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • higienicznością,
  • trwałością.

Czym charakteryzuje się materac termoelastyczny? 

Podobnie jak w przypadku poduszki termoelastyczne, materace wykorzystujące ten sam rodzaj wypełnienia są w stanie idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Tym samym są w stanie ustabilizować każdą partię ciała. Z uwagi na to, są zalecane m.in. sportowcom, osobom starszym, a także mającym problem z krążeniem. Wykorzystanie w materacu pianki termoelastycznej wiąże się z licznymi zaletami, do których zaliczyć można:

  • najlepszą regenerację kręgosłupa i mięśni,
  • poprawę krążenia,
  • trwałość i długą żywotność,
  • łatwe utrzymanie w czystości.

Warto jednak zauważyć, że materac termoelastyczny odznacza się pewnymi wadami. Jak się okazuje, utrzymuje on wysoką temperaturę, co może być niekomfortowe dla osób, które dużo się pocą w czasie snu.

O czym należy pamiętać, decydując się na poduszkę i materac termoelastyczny? 

Niezaprzeczalnie, zarówno poduszka, jak i materac do spania to jedne z podstawowych elementów wyposażenia każdego łóżka. Jednak, na rynku są dostępne z uwagi na różną budowę oraz właściwości. Zatem, co należy uwzględnić przy ich wyborze? W pierwszej kolejności najważniejszą kwestią są osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika. Oznacza to, że kierujemy się tym, co dla nas może być komfortowe i wygodne, a nie dla naszych znajomych czy rodziny – w końcu każdy człowiek jest inny. Oprócz tego warto uwzględnić takie kwestie, jak:

  • rozmiar, czyli długość i szerokość produktu,
  • jakość zastosowanej wewnątrz pianki,
  • stan zdrowia użytkownika (w tym wszelkie schorzenia kręgosłupa oraz alergie).

Niezaprzeczalnie, pianka termoelastyczna jest świetnym rodzajem wypełnienia do poduszki oraz materaca. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które szukają niezwykle miękkiego i komfortowego rozwiązania do swojej sypialni. Ponadto są dedykowane osobom zmagającym się ze schorzeniami kręgosłupa!