Zdrowy sen, czyli taki, po którym budzimy się wypoczęci i pełni energii umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto już dziś wiedzieć, jak spać, aby się wyspać. Dużą rolę odgrywa tutaj wdrożenie w swoje życie zasad higieny snu oraz wyposażenie sypialni w komfortowy materac do spania. Dlaczego? 

Czym jest higiena snu?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że higiena snu to po prostu zbiór nawyków oraz zachowań, których wdrożenie w nasze życie w sposób regularny ma na celu zwiększenie jakości snu. Dzięki temu ma korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne, a także rozwój (zwłaszcza osób młodych) i regenerację mięśni. Zatem, o czym należy pamiętać, jeśli chcemy dobrze się wyspać? Przede wszystkim o:

  • spożywaniu lekkostrawnej kolacji 3 godziny przed położeniem się do łóżka,
  • unikaniu drzemek w ciągu dnia,
  • wyeliminowaniu kawy, alkoholu czy używek w godzinach wieczornych,
  • zwiększeniu poziomu aktywności fizycznej,
  • skomponowaniu komfortowego łóżka, wyposażone w materace do spania.

Materac do spania a higiena snu - czyli jak lokalne materace wpływają na jakość snuMaterac a zdrowy sen

Jasło w swojej ofercie ma wysokiej jakości materace do spania, które w pozytywny sposób wpływają na jakość oraz długość naszego snu. W jaki sposób? Otóż umożliwia to struktura podłoża, która gwarantuje najlepsze dopasowanie się do anatomicznej budowy ciała, a tym samym – wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację sylwetki. Co więcej, dzięki temu mamy pewność, że w nocy nasze mięśnie będą się regenerować, a umysł – odpoczywał. Oprócz tego wyróżniają się licznymi cechami oraz właściwościami zwiększającymi komfort snu, a zaliczyć do nich można antyalergiczność, siedem stref twardości czy optymalną wentylację.

 

Jak wybrać dobry materac do spania? 

Wiele miejscowości, takich jak Tarnobrzeg ma w swojej ofercie liczne podłoża do spania, takie jak materace. Są one dostępne w wariantach, które między sobą różnią się budową, cechami oraz właściwościami wynikającymi z rodzaju zastosowanego wypełnienia. Aby wybrać odpowiednio dopasowany do nas model, w pierwszej kolejności warto postawić na osobiste potrzeby i preferencje, które niekoniecznie muszą uwzględniać rady rodziny czy znajomych. Z uwagi na to, pod uwagę należy wziąć:

  • wiek użytkownika,
  • stan zdrowia,
  • rodzaj wypełnienia,
  • twardość modelu,
  • rozmiar.

Nie da się zaprzeczyć – zdrowy sen w korzystny sposób wpływa na ciało oraz umysł. Zatem nie czekajmy i już dziś zainwestujmy w wysokiej jakości materace do spania dopasowane do naszych indywidualnych wymagań!