Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że na sen przeznaczamy średnio ⅓ swojego życia, czyli około ośmiu godzin dziennie. Z uwagi na to, warto spędzić ten czas w komfortowo urządzonej oraz wyposażonej w łóżko z materacem sypialni. Jednak czy wiemy, na czym polega wybór najlepszego dla nas produktu do spania? 

Jaką rolę pełni materac do spania? 

Mówi się, że materac do spania to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. Jednak, czy to prawda? Jak się okazuje – tak! Są to produkty stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam zdrowego i spokojnego wypoczynku, dzięki któremu rano jesteśmy pełni energii i wypoczęci. Wynika to z budowy oraz właściwości wysokiej jakości produktów, jakie są dostępne w ofercie wielu miast, do których należą Chojnice. Wyróżniają się one:

  • zapewnieniem higienicznych i antyalergicznych warunków do wypoczynku,
  • ustabilizowaniem sylwetki w czasie snu,
  • prawidłowym wsparciem kręgosłupa i zachowaniem go w fizjologicznym ułożeniu,
  • regeneracją mięśni.

Wybór materaca - na czym polega oraz co oferują lokalni sprzedawcy?Co wziąć pod uwagę, decydując się na materac do spania? 

Chcąc wyposażyć swoją sypialnię w materac do spania, należy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim, jest to produkt, który w wielu miastach, takich jak Kędzierzyn-Koźle, jest dostępny w różnych wariantach z uwagi na twardość, rozmiar czy rodzaj wypełnienia. Oznacza to, że model, który gwarantuje wysokiej jakości wypoczynek znajomym czy rodzeństwu, niekoniecznie może sprawdzić się w naszej sypialni. Zatem, jak wybrać najlepszy produkt do spania? Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy wziąć pod uwagę osobiste potrzeby oraz preferencje użytkownika, do których zalicza się między innymi wiek, wagę czy stan zdrowia (np. schorzenia kręgosłupa lub alergie). Na szczęście mamy w czym wybierać, gdyż na rynku znajdziemy wiele modeli!

Materac do spania – rodzaje

Materace do spania dostępne na współczesnym rynku wyróżniają się przede wszystkim stopniem twardości. Stanowi ona subiektywne odczucie, na które wpływają nasze osobiste preferencje oraz waga. Z uwagi na to, w ofercie dostępne są m.in. modele miękkie (H1, przeznaczone dla osób ważących mniej niż 60 kg) oraz bardzo twarde (H4, przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg). Oprócz tego możemy je podzielić z uwagi na rodzaj wypełnienia na:

  • materace piankowe – wyposażone w różnego rodzaju pianki,
  • materace sprężynowe – wyposażone w sprężyny kieszeniowe, multipocket lub pocket plus,
  • materace hybrydowe – w ich wypełnieniu znajdziemy sprężyny kieszeniowe oraz najczęściej połączenie kilku pianek.

Zdrowy i spokojny sen, czyli taki, który umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, jest niezwykle ważny. Z uwagi na to warto już dziś sprawdzić, jaki materac sprawdzi się w naszej sypialni i móc cieszyć się efektywnym dniem!