Musisz mierzyć się z nocnymi pobudkami, a może dręczą cię problemy z zasypianiem? Dzisiaj o tym, w jaki sposób najlepszy sposób zadbać o warunki, które panują w naszej sypialni!

Dlaczego sen jest ważny?

Sen reguluje wszystkie funkcje całego, naszego organizmu, dlatego tak istotne jest, aby zadbać o warunki w naszej sypialni. Osoby, które się nie wysypiają się na ogół bardziej rozdrażnione, podatne na działanie stresorów, a także na pojawienia się stanów depresyjnych. Dodajmy też, że pojawić mogą się problemy z refleksem czy ogólną kondycją fizyczną. Co istotne, niewyspani będziemy mieli również kłopot np. ze skupieniem, zapamiętywaniem i ogólny przetwarzaniem informacji. Sen jest przykładowo  jest również bardzo istotny w przypadku sportowców. Dlaczego? To właśnie w czasie nocnego wypoczynku nasz organizm ma się regenerować i wtedy mięśnie wracają do dobrej formy nawet po intensywnych treningach – dzięki temu następnego dnia będziemy mogli dać z siebie jeszcze więcej w czasie ćwiczeń.

Poduszka profilowana – do czego się przyda?

Poduszki profilowane - przepis na spokojną noc!Poduszki profilowane to naprawdę świetne rozwiązanie dla wielu z nas! Dlaczego? Posiadają one specjalny kształt, który ma za zadanie w odpowiedni sposób wspomagać naszą głowę, odcinek szyjny kręgosłupa, dzięki czemu rano nie pojawią się żadne, uciążliwe dolegliwości bólowe. Podać możemy tutaj taki przykład jak chociażby poduszka Hilding Visco Balance. W jej wypełnieniu znajdziemy wysokiej jakości piankę termoelastyczną, która reaguje na naszą temperaturę ciała, co oznacza, że całość świetnie dostosowuje się do naszych indywidualnych potrzeb. W szczególności, ze względu na jej kształt, świetnie nada się dla osób, które śpią na plecach oraz na boku. Dodajmy też, że jest bardzo miękka i niezwykle komfortowa! Pamiętajmy, że naszą wygodę w łóżku zwiększy wysokiej jakości kołdra!

O czym jeszcze pamiętać?

O czym obowiązkowo musimy pamiętać? Naszym zdaniem będzie to chociażby dostosowany do naszych potrzeb stelaż. Jest to kwestia wciąż bardzo często bagatelizowana, ponieważ nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę on odgrywa. W dużej mierze to właśnie on podpiera nasze ciało. Na rynku znajdziemy modele, które dają nam możliwość nie tylko decydowania o tym jak wysoko będzie nasz zagłówek oraz podnóżek, a także o sile podparcia. Niezbędny jest też, aby zachować wysoki poziom higieny w naszych łóżkach. Dlaczego? Stelaż gwarantuje wentylację naszego materaca, dzięki czemu w jego wnętrzu nie pojawią się grzyby bakterie czy inne drobnoustroje, które mogą powodować reakcje alergiczne.

Sen, niewielu niestety zastanawia się jak odpowiednio o niego zadbać. Pamiętajmy, jak istotne jest, żeby codzienne zapewniać sobie regenerację, dzięki której będziemy mogli mieć energię na cały dzień działania.