Człowiek średnio przesypia aż ⅓ swojego życia, dlatego warto już wyposażyć sypialnię zarówno dziecka, jak i osoby starszej w komfortowe materace. Są to produkty, które zostały stworzone specjalnie w celu zagwarantowania nam spokojnego wypoczynku przez całą noc. Jednak, czym różnią się poszczególne modele? 

Materace Hilding – jak oddziałują na zdrowy sen?

Zdrowy sen, czyli taki, który umożliwia nam przespanie całej nocy, wyróżnia się licznymi i pozytywnymi skutkami. Do nich zaliczyć można przede wszystkim dobre samopoczucie zaraz po przebudzeniu się, a także uczucie wypoczęcia czy spore pokłady energii. Warto jednak zaznaczyć, że wpływa na niego wiele czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko, które jest wyposażone w materac Hilding dostępne w Fabryka Sypialni. Tego rodzaju podłoża do spania są w stanie pozytywnie wpłynąć na zdrowy sen, znacząco zwiększając jego jakość i długość. W jaki sposób? Umożliwia to wyjątkowa budowa oraz wypełnienie odznaczające się licznymi cechami. Gwarantuje to między innymi:

  • prawidłowe wsparcie kręgosłupa i stabilizację sylwetki,
  • regenerację fizyczną i psychiczną ciała,
  • higieniczne i antyalergiczne warunki.

Materace Hilding dla najmłodszych

Materace Hilding dla najmłodszych i najstarszych Długość snu zależy od wieku, co można zauważyć, zwłaszcza u najmłodszych. Jak się okazuje, niemowlęta przesypiają 12-15 godzin na dobę, małe dzieci około 12 godzin na dobę, a przedszkolaki – do 10 godzin na dobę. Zapotrzebowanie na sen wynika z gwałtownego rozwijania się, zarówno pod kątem fizycznym, jak i umysłowym. Materace Hilding przeznaczone dla najmłodszych, które są dostępne w sklepach internetowych Fabryka Sypialni, wyróżniają się licznymi cechami. Przede wszystkim są w stanie dopasować się do anatomicznych kształtów dziecka, gwarantując najlepsze wsparcie dla kręgosłupa. Ponadto, oferują wodoodporne pokrowce oraz higieniczne warunki do spania, umożliwiają tym samym zdrowy i spokojny sen.

Materace Hilding dla najstarszych

Seniorzy przesypiają średnio od sześciu do ośmiu godzin na dobę. W tym czasie ich organizm ma czas na regenerację mięśni oraz tak potrzebny odpoczynek. Dzięki niemu w organizmie zachodzą liczne procesy wpływające na prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Jednak, czym powinny wyróżniać się materace Hilding dla najstarszych osób? Otóż w ofercie Fabryka Sypialni znajdziemy modele, które są w stanie:

  • idealnie dopasować się do anatomicznych kształtów użytkownika,
  • wyeliminować dolegliwości bólowe związane ze schorzeniami kręgosłupa (np. materace ortopedyczne),
  • ułatwić wstawanie z łóżka.

Wybierając materace Hilding, stawiamy na różnorodność pod każdym względem. Dzięki temu niezależnie od wieku czy stanu zdrowia jesteśmy w stanie wybrać najlepszy dla siebie model i spokojnie się wyspać!