Eksperci twierdzą, że podłoże do snu należy wymieniać średnio co 7 lat. Doświadczenie większości miłośników snu potwierdza tę tezę – materace, z których regularnie się korzysta z czasem odkształcają się i przestają być tak wygodne, jak wcześniej. Jeśli więc czujesz, że to czas na zmiany, wybierz wysokiej jakości materac sprężynowy.

Materac sprężynowy – budowa

Podstawą materaca sprężynowego jest nic innego, jak sprężyny. W nowoczesnych modelach elementy te są określone mianem sprężyn kieszeniowych lub multipocket. Co to oznacza? Oznacza to, że każdy element ruchomy znajduje się w osobnej, materiałowej kieszonce, dzięki czemu pracuje w pełni indywidualnie. Wykorzystanie komponentów tego typu sprawiło, że podłoże doskonale dopasowuje się do kształtu i pozycji ciała użytkownika, a tym samym zapewnia mu niesamowity komfort użytkowania. Za amortyzację opisanych elementów odpowiadają najszybciej rozwijające się surowce na świecie, a mianowicie pianki. Nadają podłożu określoną twardość i sprawiają, że zyskuje ono wiele dodatkowych wartości. Ostatnią warstwą jest z reguły pokrowiec, który wbrew pozorom również ma znaczenie. Tkanina ta powinna być możliwie jak najbardziej naturalna i antyalergiczna – znajduje się bowiem w bezpośrednim sąsiedztwie ciała osoby śpiącej, a ponadto ma chronić wypełnienie przed różnego rodzaju zabrudzeniami i odkształceniami.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego podłoża?

Szukasz podłoża do snu? Wybierz materac sprężynowy!Zakup nowego podłoża nie jest najprostszym zadaniem. Wynika to z faktu, iż asortyment jest naprawdę bardzo duży, dlatego trzeba zwracać uwagę na kilka parametrów.

  • Twardość to najważniejszy aspekt. Istotne jest, by dobrać ją zgodnie ze swoją masą ciała oraz indywidualnymi preferencjami. Jest to szalenie ważne, ponieważ zbyt twarde podłoże może prowadzić do nadmiernych napięć ciała, a zbyt miękkie sprawiać, że ciało będzie się zapadać.
  • Rozmiar zależy od okoliczności oraz wielkości sypialni. Osoby śpiące w pojedynkę mogą wybrać materac sprężynowy 100×200, 80×200, 90×200, a nawet 120×200. Dla par polecane są materace o szerokości od 140 cm wzwyż, dzięki której zarówno jedna, jak i druga osoba będzie miała wystarczająco dużo miejsca.
  • Rodzaj wypełnienia to decyzja, która zależy wyłącznie od Twoich upodobań. Wolisz sprężyny multipocket o większym zagęszczeniu, czy kieszeniowe?  

Model idealny dla Ciebie

Na co warto zwrócić uwagę? Dla osób poszukujących dobrego rozwiązania w przystępnej cenie polecamy Hilding Zorba – odwracalny materac kieszeniowy o dwóch twardościach, który posiada masę pozytywnych właściwości. W jego wnętrzu można znaleźć piankę lateksową, a możliwość prania w domowych warunkach oraz antyalergiczność sprawia, że jest to propozycja dobra niemal dla każdego. Ci, którym zależy na większym zagęszczeniu sprężyn mogą z kolei zawiesić oko na materacu Hilding Makarena, który uzyskał status wyrobu medycznego.

Masz już swojego faworyta? Nie czekaj! Kup materac sprężynowy, spędź na nim pierwszą noc i przekonaj się, że jest to wybór, którego nie pożałujesz!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/