Wybór idealnego materaca do sypialni to spore wyzwanie, dlatego warto przed zakupem dokładnie zapoznać się z ofertami dostępnymi na rynku. Należy jednak pamiętać, że nie można kierować się wyłącznie ceną – bardzo ważny jest także rodzaj zastosowanego wewnątrz wypełnienia, rozmiar powierzchni czy twardość. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim materace naturalne – dlaczego? Zapraszamy do lektury! 

Materace naturalne, czyli jakie? 

Na rynku aktualnie możemy znaleźć naprawdę wiele rodzajów materacy, które różnią się nie tylko rodzajem zastosowanego wypełnienia, ale także indywidualnymi właściwościami, które są kluczowe, jeśli chodzi o dopasowanie powierzchni do swoich potrzeb. Zdecydowaną nowością są materace naturalne, które z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności. Nic dziwnego, ponieważ wyróżniają się wieloma dobroczynnymi dla zdrowia właściwościami. Wykazują między innymi działanie przeciwbólowe, antybakteryjne i antyalergiczne. Co więcej, wykorzystane do produkcji surowce zostały pozyskane w sposób zrównoważony, dlatego też modele te są przyjazne nie tylko dla środowiska, ale także bezpiecznie dla zdrowia osoby śpiącej.

Czy materac naturalny to dobry wybór dla Ciebie?

Jakie właściwości posiadają materace naturalne? Poznaj model Hilding Bora!Materace naturalne to doskonały wybór przede wszystkim dla wszystkich, którzy na co dzień żyją w zgodzie z ekosystemem i chcą mieć realny wpływ na stan środowiska. Na początek warto wspomnieć, że zastosowane w tego typu produktach pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, które zastępują sztuczne związki. Co więcej, pokrowce wykonywane są zazwyczaj z wysokiej jakości tkanin, takich jak bawełna organiczna czy len, dlatego też doskonale absorbują wilgoć i przepuszczają wilgoć. Właśnie dzięki temu modele ekologiczne sprawdzą się przede wszystkim w sypialniach alergików. Na uwagę zasługuje również fakt, że do produkcji materacy naturalnych wykorzystano jedynie najwyższej jakości komponenty, pozwalające na komfortowy wypoczynek przez całą noc. Ich powierzchnia zapewnia dokładne podparcie wszystkim partiom działa, co przekłada się na efektywną i dogłębną regenerację wszystkich mięśni. W związku z tym te produkty to rozwiązanie także dla osób prowadzących aktywny tryb życia oraz uprawiających sport.

Hilding Bora – czy warto w niego zainwestować?

Doskonałym przykładem materacy naturalnych jest Hilding Bora, posiadający wiele właściwości mających pozytywny wpływ na cały organizm. Jest to model zbudowany w 100% z wysokiej jakości pianek, które pozwalają na utrzymanie ciała w prawidłowej pozycji przez całą noc, co przekłada się na efektywną regenerację w trakcie snu. W jego wnętrzu możemy znaleźć termoelastyczną piankę ViscoBio, reagującą na temperaturę, wysokoelastyczną piankę HR, redukującą nacisk punktowy, a także twardą piankę FlexiFoam Bio, która stanowi podstawę produktu Hilding Bora. Każda z nich została nasączona olejkiem, zastępującym sztuczne związki chemiczne, co ogranicza do minimum ryzyko wystąpienia alergii. Wszystkie z zastosowanych warstw wyróżniają się także optymalnym obiegiem powietrza we wnętrzu, dzięki czemu nie gromadzi się wilgoć oraz nie namnażają się szkodliwe dla zdrowia mikroorganizmy, takie jak pleśń, grzyby czy bakterie. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to model twardy, co oznacza, że najlepiej sprawdzi się wśród użytkowników ważących od 80 do 100 kg.

Jak widać, materace naturalne mają wiele wyjątkowych właściwości – nie tylko zapewniają użytkownikowi najwyższy komfort wypoczynku, ale także są bezpieczne dla zdrowia.

Materac Bora, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/