Ból kręgosłupa to powszechna dolegliwość, która dotyka coraz więcej ludzi. Przyczyny mogą być różne. Warto jednak wiedzieć, że mamy wpływ na to, aby zminimalizować te nieprzyjemne dolegliwości. Świetnym rozwiązaniem okaże się dobra poduszka. Jaką poduszkę wybrać dla osób z bólem kręgosłupa?

Co może być przyczyną bólu kręgosłupa?

Ból kręgosłupa może wynikać z wielu różnych rzeczy. Często stoją za nim różne choroby lub zwyrodnienia. Wpływ na pewno będzie miał również nasz styl życia – jeśli w ciągu dnia siedzimy przez długi czas, mało się ruszamy i regularnie się garbimy, możemy łatwo narazić się na dolegliwości kręgosłupa.

Nieodpowiedni materac

Jaka poduszka dla osób z bólem kręgosłupa?Znaczący jest też zbyt twardy lub zbyt miękki materac. Jeśli śpimy na niedopasowanym podłożu, nasz kręgosłup jest nieodpowiednio podtrzymywany, a mięśnie nie mogą się rozluźnić. Te aspekty prowadzą do nieprzyjemnych dolegliwości. Aby pozbyć się tego problemu, powinniśmy wymienić materac na taki, który będzie idealnie dostosowany do naszego ciała. W ten szybko sposób zapomnimy o bólu, a do tego zawsze będziemy budzić się wypoczęci.

Rodzaje poduszek 

Poduszka ortopedyczna to wspaniała rzecz, która przyda nam się w walce z bólem kręgosłupa. Nie ma wątpliwości, że poza dobrym materacem, powinniśmy zadbać również o to, na czym spoczywa nasza głowa.

Poduszka ortopedyczna odpowiednio podtrzymuje odcinek szyjny kręgosłupa i pomaga mu zachować jego naturalną pozycję. Dzięki temu nasze mięśnie szybciej się odprężą i zniknie z nich napięcie. Taka poduszka sprawdzi się w zminimalizowaniu zarówno bólu pleców, jak i szyi i karku. Jeśli zmagamy się z dolegliwościami związanymi z tymi częściami ciała, powinniśmy koniecznie zainwestować w poduszkę ortopedyczną.

Co jeszcze pomoże nam w walce z bólem kręgosłupa? 

Tak jak już wspomnieliśmy, kluczowy element to dobry materac i poduszka ortopedyczna. Warto jednak pamiętać, że na to, jak się wyśpimy i czy nasze ciało będzie w stanie się zrelaksować, wpływają również inne elementy.

Powinniśmy zadbać ponadto o naszą higienę snu. Wyróbmy dobrą wieczorną rutynę, która pomoże nam się wyciszyć i przygotować do snu. Postawmy na wysokiej jakości artykuły sypialniane, jak na przykład pościel bawełniana 160×200, która zapewni nam wyjątkowy komfort.

W zminimalizowaniu bólu kręgosłupa nieocenione okażą się ćwiczenia. Starajmy się codziennie wykonywać delikatne, ale efektowne ćwiczenia na kręgosłup, jak na przykład rozciąganie czy joga. Sami możemy zmniejszyć nasz dyskomfort, wprowadzając trochę ruchu do naszego życia. Regularne ćwiczenie przyczyni się do zmniejszenia bólu, a do tego może zapobiec różnym innym dolegliwościom czy wadom postawy.

Zadbanie o odpowiednie artykuły sypialniane pomoże nam się odprężyć. Kiedy położymy głowę na poduszce ortopedycznej, a ciało na dobrze dobranym materacu, na pewno szybko zapomnimy o bólu kręgosłupa! Nie ma wątpliwości, że warto zainwestować w wysoko jakościowe produkty.