Na współczesnym rynku znajdziemy różnego rodzaju akcesoria sypialniane, które między sobą różnią się funkcją oraz właściwościami. Wynikają one przede wszystkim z wykorzystanego rodzaju materiału, z którego wykonuje się pościel, prześcieradło czy powłokę na kołdrę i poduszkę. A jakie są najpopularniejsze rodzaje.

Najpopularniejsze rodzaje materiałów – cechy

Poszwy, poszewki i prześcieradła produkowane są z różnych materiałów i tkanin, dzięki czemu mogą odznaczać się dodatkowymi właściwościami. Przeglądając oferty sklepów, często rzucają nam się w oczy trzy rodzaje – bawełna, satyna i len. Dlaczego są tak popularne oraz czym się wyróżniają?

Bawełna

Obecnie jeden z najpopularniejszych wyborów. Można z niego wyprodukować wszystko – zarówno pościel bawełnianą czy poszwę na kołdrę lub poduszkę, jak i prześcieradło bawełniane 100×200. A czym się odznacza? Jak się okazuje, gwarantuje doskonałą cyrkulację powietrza latem, a zimą rosną właściwości termoizolacyjne. Ponadto świetnie odprowadza wilgoć i jest miła w dotyku. Do najczęściej wymienianych wad zalicza się łatwe gniecenie, przez co wymaga częstego prasowania.

Satyna

Rodzaje materiałów stosowanych w artykułach sypialniachCharakteryzuje się śliską, gładką powierzchnią, przez co dość często jest mylona z jedwabiem. Doskonale sprawdzi się w okresie letnim, a wszystko z uwagi na fakt, iż jest przyjemnie chłodna w dotyku. Warto również zaznaczyć, że zapewnia ciało doskonałą przewiewność, tym samym stanowiąc idealny materiał na pościel do spania na upalne noce. Nie można jednak zaprzeczyć, że równie dobrze sprawdzi się jako materiał na poszwę! Wówczas można kupić ją pod nazwą, np. kołdra satynowa.

Len

Stanowi idealne rozwiązanie dla osób zmagających się z różnego rodzaju uczuleniami czy wrażliwą skórą, a wszystko to z uwagi na takt, iż jest antystatyczny i antyalergiczny. Naturalny len jest trwały, miękki w dotyku oraz odporny na zabrudzenia. Można z niego stworzyć produkty – takie jak pościel czy prześcieradło, które można stosować przez cały rok! Wynika to z odpowiedniej przewiewności i termoizolacji lnu, co zapewnia zdrowy i wygodny sen. Podobnie jak bawełna, łatwo ulega gnieceniu oraz trudno się prasuje.

Jak skomponować wygodne łóżko?

Chcąc stworzyć sobie jak najlepsze warunki do spania, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim osobiste potrzeby oraz preferencje odnośnie danego produktu. Wówczas będziemy mogli wybrać najlepsze model spośród dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych. A o czym powinniśmy przede wszystkim pamiętać? Głównym elementem wyposażenia każdego łóżka jest materac do spania. To właśnie on gwarantuje najlepsze wsparcie sylwetki użytkowania, a wszystko to z uwagi na idealne dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała. W ten sposób zapewnia zdrowy sen oraz właściwą regenerację. Oprócz tego nie możemy zapomnieć o:

  • poduszce,
  • kołdrze,
  • stelażu,
  • pościeli,
  • prześcieradle,
  • ochraniaczu na materac.

Na zdrowy sen wpływa wiele czynników, a jednym z nich jest odpowiednio skomponowane łóżko. Z uwagi na dostępność licznych materiałów, warto wiedzieć, jakimi właściwościami się wyróżniają. Dzięki temu każdy z nas jest w stanie dopasować je do swoich potrzeb i preferencji.

Oferta dostępna w sklepie internetowym sennamaterace.pl